TurkeyLove

форум о Турции

Turkeylove. Форум о Турции для тех, кто полюбил эту страну и хочет её понять.

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Переводы с турецкого и на турецкий

Сообщений 1 страница 3 из 3

1

Помощь тем кому надо... Постараемся побыстрее  :glasses:

0

2

Здравствуйте!!  вопрос жизни и смерти, нужно очень срочно перевести с турецкого, пож-та умоляю...

aşık olmak = karşındakinin kusurlarını görmezden gelmeyi bilerek ve isteyerek kabullenmek midir?

Sabah sabah isin mi yok ?? Bosver bunlari, pazar bugun yat uyu.

evet abi. Tanımı aynen o yazdığın şey. Sonra o his geçince sokakta görsen ağzına kürekle vuracağın biriyle birlikte olduğunu görüyosun.

HAYIIIR! abi öyle değil! o dediğin "öğrenilmiş çaresizlik" ! Önce kabullenip sonra sevince olmuyor...önce seveceksin sonra kabullenirsen o senin bileceen iş.

olm öğrenilmiş çaresizlik aşkın havalı adı zaten.

Herkes ancak kendi yaşadığını bilebilir, genelleme yapılamaz."Lakin öyle değildir". :)

başta kusurlar görülmüyor mu yani? sonradan mı görülür hale geliyor. kusurları görememe hali midir aşk? o zaman aşık olan insan gerizekalıdır diyebilir miyiz rahatlıkla? :P

Bu önermeden yola çıkarak tüm insanlık gerizekalıdır diyebiliriz, zaten öyledir, lakin öyle değildir. :)

aşkın havalı adı öğrenilmiş çaresizlik değil, öğreniliş çaresizliğin havalı adı aşk denebilir belki :) Ama bana göre öyle de değil. Kusurlarına rağmen sevmek değil, kusurlarıyla sevmektir olsa olsa.

larıyla ve rağmen arasındaki ince çizgide yürüdüm ben. The Evil That Men Do oo yeaa

olm kusuru hep görüyosun ama temporary gerizekalılık moduna giriyosun aşıkken. Düşünsene şöyle bişey diyosun kendine "evet bu kız 26 senedir böyle hıyar ama beni sevdiğine göre değişir" oha bu ne lan!

Kaan cım maske durumu, insanlar güzelse olduğu gibi ya güzeldir ya değildir...ben yazı severken karşıda ki kışı sevebilir bunları değişiklik olarak algılarsan iyi kusur olarak algılarsan kötü.....çaresizlk kısmına katılıyorum...daha iyisinle karşılaşabilecekken yalnızsın diye olanla yetinme olayı buda....-

0

3

Любить - это значит всегда принимать тебя такого как ты есть со всеми твоими недостатками.
Разве не так?
---------------------------------------------
Но этот пост уже давно не актуален.

0

Быстрый ответ

Напишите ваше сообщение и нажмите «Отправить»